French restaurant scene with menu board

Horeca

Op zoek naar een over te nemen bedrijf in de Horeca sector? Overnameweb heeft een uitgebreid aanbod over te nemen bedrijven in de Horeca sector.

Start hier een zoekopdracht Overnameweb alert

Beerse - Goeddraaiende brasserie op toplocatie !

€ 160.000

Antwerpen, Beerse

Gezellige zaak op hoekligging in centrum. Brasserie waar buurtbewoners en bezoekers elkaar ontmoeten aan de toog voor een natje en een droogje (ruime keuken). 80% vaste klandizie. Aantal zitplaatsen binnen 50 en 50 buiten op zuidgericht terras. Zaak wordt reeds 25 jaar uitgebaat door zelfde eigenaar. Grote publieke parking in onmiddellijke nabijheid. Open op maandag en dinsdag van 9 tot 18u, op woensdag van 8 tot 17u en op vrijdag, zaterdag en zondag van 10 tot 23u. Gesloten op donderdag. Personeel: zaakvoerder met vaste kok en 1 persoon voor bediening. Ook nog flexi's, alsook flexi-kok Vrij van brouwer. Installatie: volledig uitgeruste keuken, diverse koelkasten en koffiemachine. VRAAGPRIJS: 160.000€ Maandelijkse huur: 3.100€/maand

Overnameweb alert

Blijf op de hoogte van nieuwe advertenties die aan je zoekcriteria beantwoorden

Zoekopdracht aanmaken
Kontich - Discrete overname: gevestigde brasserie met uitgesproken identiteit (regio Antwerpen – Mechelen)

€ 125.000

Antwerpen, Kontich

Discrete overname: gevestigde brasserie met uitgesproken identiteit (regio Antwerpen – Mechelen) Waar karakter, reputatie en rendement samenkomen, ontstaat een zeldzame opportuniteit zoals deze. In de groene rand tussen Antwerpen en Mechelen bevindt zich deze karaktervolle brasserie, die de voorbije jaren is uitgegroeid tot een vaste waarde voor wie houdt van sfeer, kwaliteit en een ongedwongen maar verfijnde beleving. De zaak geniet een uitstekende reputatie en heeft een trouw cliënteel dat de combinatie van een doordachte brasseriekaart, warme service en een stijlvol, huiselijk kader weet te appreciëren. Het interieur werd met veel zorg opgebouwd en ademt een tijdloze gezelligheid die gasten moeiteloos doet terugkeren. De exploitatie is vandaag bewust gefocust op avondservice, wat ruimte laat voor verdere ontwikkeling. Voor een overnemer liggen er duidelijke opportuniteiten in het uitbreiden van de activiteiten, onder meer via middagservice of aanvullende conceptinvullingen. Er is ook een aparte grote vergaderzaal boven voor feesten, buffet of product voorstellingen. De overdracht gebeurt in alle discretie en kadert binnen een nieuwe professionele wending van de huidige eigenaar buiten de horecasector. Een zeldzame opportuniteit voor wie op zoek is naar een gevestigde horecazaak met ziel, stabiliteit en toekomstpotentieel, op een locatie die bij kenners een belletje doet rinkelen. Meer info via het contactformulier. Meer informatie wordt gedeeld na een eerste kennismaking. Discretie wordt langs beide zijden als evident beschouwd.