French restaurant scene with menu board

Horeca

Op zoek naar een over te nemen bedrijf in de Horeca sector? Overnameweb heeft een uitgebreid aanbod over te nemen bedrijven in de Horeca sector.

Start hier een zoekopdracht Overnameweb alert

Typical french restaurant scene tables chairs
Sector afbeelding
Gentbrugge - Eet- & Praatcafé met Woonst

€ 45.000

Oost-Vlaanderen, Gent

Overname aangeboden : Horecazaak met woonst Unieke kans om een karaktervol Eet- & Praatcafé over te nemen op Toplocatie! Het Eet- & Praatcafé is een vaste waarde in de streek, gelegen op een hoek met zeer veel Passage & zichtbaarheid. Kenmerken : • 60 zitplaatsen binnen • 40 zitplaatsen terras • Gezellig interieur met veel karakter • Gekend in de buurt (60jaar bestaan) en vaste klantenkring • Volledig ingericht: zaal, keuken, toog ,terras, …, enz, … • Juke-Box, Muziek installatie, Tv …, enz • Extra Ruimte: Appartement volledig ingericht (Ruime Living, Slaapkamer, Badkamer, Ruime Zolder) • Opslagruimte: Ruime en droge Kelder Extra Troeven : * In December: Kerstconcert * In Januari: Nieuwjaarsreceptie Dekenij Gentbrugge • In maart: Marathon to Run • In Mei: O.H. Hemelvaart Kermis (5dagen van Donderdag tot Maandag) • Leefplein van Juni t.e.m. oktober (Take away Drank & Eten) • Gentbrugge Leeft (3dagen) Maand Augustus • Take-Away gans het jaar beschikbaar • Iedere 4de Zaterdag van de maand “Dinner- & Dance Avond" en dit van Augustus tot April • Iedere 2de Zondag Ontbijt/Brunch (Van November tot Maart) • Van April tot September 7d op 7d open en dit telkens vanaf 10u tot … • Toekomst: Kouterstraat wordt Fietsstraat (Aanleg fietsbrug – fietsroute Destelbergen/Gent) Parkeermogelijkheden: • Gentbruggeplein • Gentbruggekouter • Voldoende Fietsstallingen • Vanaf juli 2026 terug openbaar vervoer (Lijn 11) Praktische Info: • Nieuw Handelshuurcontract • Huurprijs: 1645€ (inbegr. Onroerende voorheffing + afstand van verhaal Brandverzekering) • EGW: 850€ p.m. • Beschikbaar vanaf 01 oktober 2026 • Overnameprijs: 45000 Interesse ? Dit is de gelegenheid om een gekend Eet- & Praatcafé met charme verder te zetten in een levendige buurt.

Overnameweb alert

Blijf op de hoogte van nieuwe advertenties die aan je zoekcriteria beantwoorden

Zoekopdracht aanmaken
Jouw horecazaak, midden tussen duizenden studenten

€ 45.000

Oost-Vlaanderen, Gent

Op een toplocatie aan de Blandijnberg in Gent, recht tegenover de iconische Boekentoren en midden in de bruisende studentenbuurt, bieden wij deze volledig instapklare horecazaak ter overname aan. Dagelijks passeren hier duizenden studenten, medewerkers en bezoekers, wat deze locatie uitermate geschikt maakt voor een succesvol horecaconcept. De huidige uitbater investeerde aanzienlijk in een totaalrenovatie en richtte de zaak volledig in als pastaconcept. Door onvoorziene omstandigheden werd de zaak echter nooit geopend. Hierdoor krijg je de unieke kans om een volledig vernieuwde horecazaak over te nemen zonder zelf te moeten verbouwen of investeren in de basisinrichting. De zaak is volledig afgewerkt en uitgerust met een open keuken, professionele werkbanken met gekoelde opbergruimte, een koelvitrine en alle nodige voorzieningen om onmiddellijk van start te gaan. Dankzij de doordachte inrichting is het pand bijzonder veelzijdig en leent het zich perfect voor tal van horecaconcepten. Of je nu droomt van een pastabar, burgerzaak, broodjeszaak, pizzaconcept, saladbar, pokébowl of een volledig eigen foodconcept, hier zijn de mogelijkheden vrijwel eindeloos. Ook op technisch vlak is de zaak volledig klaar voor de toekomst. Het pand werd energiezuinig gerenoveerd en is uitgerust met warmtepompen die zowel verwarmen als koelen, wat zorgt voor een aangenaam binnenklimaat én lagere energiekosten. Op het gelijkvloers bevinden zich de open keuken en de zitplaatsen, terwijl de verdieping plaats biedt aan nog eens ongeveer 25 gasten. Zo beschik je over voldoende capaciteit om zowel studenten als andere bezoekers comfortabel te ontvangen. Met een handelshuur van slechts € 1.600 per maand, een volledig vernieuwde inrichting en een uitzonderlijke ligging in één van de drukst bezochte studentenbuurten van Gent, vormt deze horecazaak een unieke opportuniteit voor ondernemers die zonder zorgen en zonder grote investeringen willen starten. Ben je op zoek naar een horecazaak waar je jouw eigen concept onmiddellijk kan realiseren? Dan is dit zonder twijfel een bezoek waard. 

Gent - Overname van hip eetcafé

Niet gespecificeerd

Oost-Vlaanderen, Gent

Overname van hip eetcafé in Gent Dit is een karaktervolle en instapklare horecazaak op een toplocatie in het Gentse, vlak bij de Boekentoren, tussen Sint-Pietersplein en de Vooruit. De zaak heeft zich de voorbije jaren sterk gepositioneerd als een populaire plek voor brunch, lunch, koffie en informele diners, met een vaste stroom aan studenten, locals en bezoekers. Wat ze écht uniek maakt, is de sfeer. Gasten omschrijven het als eten “bij een coole oma”, in een interieur dat doet denken aan een eigenzinnige woonkamer uit de jaren 70. De huidige kaart sluit daar perfect bij aan: herkenbare comfortgerechten met een moderne twist, geserveerd in een toegankelijke setting zonder de formaliteit van een klassiek restaurant. Dit is natuurlijk in te vullen naar wens & hoeft net als het concept niet behouden te blijven. Daarnaast staat het bekend als een plek waar beleving centraal staat, met regelmatig georganiseerde activiteiten en privé-events zoals workshops, optredens en feestmomenten. Bij mooi weer komt de zaak extra tot leven dankzij de terrassen, met als absolute troef het zonnige terras achteraan – een gegeerde plek in de stad. Troeven van de zaak: ±80 zitplaatsen binnen ±60 zitplaatsen buiten (voor- én achteraan, inclusief zonnig terras achteraan) Volledig professioneel uitgeruste industriële keuken (o.a. oven, TurboChef, koelcel) Efficiënte indeling met keuken op de benedenverdieping Vloerverwarming en zonnepanelen Vrij van brouwer (geen afnameverplichtingen) Parkeermogelijkheden in de directe omgeving (o.a. Sint-Pietersplein) Deze zaak combineert een sterke ligging, een herkenbaar en geliefd concept en een unieke sfeer die moeilijk te kopiëren is – een zaak met onmiddellijke uitstraling én groeipotentieel. Huurprijs: €3.200/maand Overnameprijs: op aanvraag Interesse? Neem contact op voor meer informatie of een bezichtiging.

Centrum Gent - Instapklaar handelspand met drank- en dessertconcept in Vlaanderenstraat

€ 35.000

Oost-Vlaanderen, Gent

Instapklaar handelspand met drank- en dessertconcept, centraal gelegen in het centrum van Gent, over te nemen als handelsfonds. De zaak is onmiddellijk operationeel en wordt overgedragen inclusief volledig interieur en alle professionele apparatuur. Het aanbod bestaat uit premium dranken en desserts, waaronder bubble tea, koffie, wafels en diverse zoete bereidingen. De zaak beschikt over een terugkerende klantenbasis. De onderneming beschikt over zeer hoge online klantenbeoordelingen en een sterke lokale reputatie. Inbegrepen in de overname: - Volledig ingerichte zaak - Professionele apparatuur - Dessertkoelkast - Zitplaatsen en meubilair - Volledige inrichting en operationele uitrusting Sterke punten van de zaak: - Volledig instapklaar: alle apparatuur en interieur inbegrepen - Sterk merk met herkenbare positionering - Terugkerende klantenbasis - Zeer goede online reviews en lokale reputatie - Eenvoudig en rendabel concept - Ideaal voor starter of bestaande uitbater De maandelijkse huur bedraagt €1.400, een lage huurprijs voor een centrale ligging in het centrum van Gent. Prijs zonder apparatuur : 28.000 De huidige uitbaters voorzien uitgebreide ondersteuning bij de overname, waaronder begeleiding, overdrachtsmomenten en praktische toelichting van de dagelijkse werking.